RSS Haberler   Açılış sayfam yap   Sık kullanılanlara ekle   Mesaj Gönder
Ana Sayfa
Haberler
Üyeler
Üye İşlemleri
Media
Kurullar
Duyurular
İletişim

ZİYARETÇİ DURUMU
Toplam : 683481
Bugün : 217
Online : 23
BASIN AÇIKLAMASI
2 ekim salı günü İstanbul da özel bir hastanede çalışan meslektaşımız Psikiyatri Uzmanı Dr. Fikret HACIOSMAN, polikliniğinde hastası tarafından silahlı saldırıya uğrayarak başından yaralanmış ve yapılan tüm müdahalelere rağmen aynı günün gecesi yoğun bakımda hayatını kaybetmiştir. Merhum meslektaşımıza Allah'tan rahmet ailesi ve çalışma arkadaşlarına başsağlığı diliyoruz.
İnsanın sağlık sorunlarını çözmek, yaşam kalitesini artırmak için yemin ettiğimiz mesleğimizi icra ederken, yardım ettiklerimizin saldırıyla hayatımızı kaybetmek içimizi daha da acıtmaktadır.
Mesleğine hayatını adayan, hastaları için gece gündüz demeden fedakarca çalışan biz hekimlerin ve sağlık çalışanlarının tek amacı hastaları iyileştirmektir.
Gayeleri hayat kurtarmak olan meslektaşlarımızın hayatları ellerinden almaya yönelen şiddet eylemlerini hiçbir zaman hiçbir şekilde kabul etmiyor, sağlık çalışanlarına yönelik her türlü şiddeti esefle kınıyoruz.
Milletimize daha iyi sağlık hizmeti ve daha kaliteli bir yaşam sunmak için uzun ve zor eğitimi tamamlayarak göreve başlayan bizlerin istek ve dileklerine sessiz kalınmaması sağlık sisteminin "sağlıklı" devamı için şarttır.
Sivas - Erzincan Tabip odası olarak sorumluluğumuzu yerine getiriyor ve başta sağlık bakanımız olmak üzere ilgili makamları hassasiyetle ve ivedilikle sağlıkta şiddet konusunda bir an önce önlem almaya davet ediyoruz.
Bu cinayeti bir kez daha kınıyor, lanetliyor ve son olmasını temenni ediyoruz. Türk sağlık camiasına başsağlığı diliyoruz.
BAŞIMIZ SAĞOLSUN....
Sivas - Erzincan Tabip Odası
Yönetim Kurulualarında düzeltilmesi konusunda destekleriniz talep ediyor, çalışmalarınız da başarı dileklerimizi saygıyla sunuyoruz.
Haberin Okunma sayısı: 927
Habere Yorum Yaz
İsim
 
Email

Yorum
Cancel
Kaydet  İptal

KAMPANYALAR


Copyright © 2009 Sivas Erzincan Tabip Odası