RSS Haberler   Açılış sayfam yap   Sık kullanılanlara ekle   Mesaj Gönder
Ana Sayfa
Haberler
Üyeler
Üye İşlemleri
Media
Kurullar
Duyurular
İletişim

ZİYARETÇİ DURUMU
Toplam : 775659
Bugün : 44
Online : 1
ÇELENK SUNUMU VE BASIN AÇIKLAMASI
Bilindiği üzere 14 mart kutlaması ilk defa modern tıp eğitimine geçilen tarih olan 14 mart 1827 den esinlenerek, 14 mart 1919 da işgal altındaki İstanbul'da işgali protesto ve vatan savunmasına destek amaçlı kutlanmıştır. Bugün bu anlamlı günün tıp bayramı olarak yüzüncü yılını kutlamanın haklı gurur ve onurunu yaşıyoruz.

Hekimler ve sağlık çalışanları olarak mesleklerimizi icra ederken karşılaştığımız sorunların bir kaçına değinmek istiyorum.

Temmuz 2018 de sağlıkta şiddeti önlemek adına TBMM'de kabul edilen yasanın, bırakın sağlıkta şiddeti önlemeyi, azalmasını bile sağlayamadığı görülmüştür. Biran önce daha kapsamlı bir yasa ile sağlıkta şiddetin önlenmesini, son bulmasını bekliyor ve istiyoruz.

Eşit işe eşit ücret ilkesini derinden sarsan, Hekimler arasında huzursuzluğa neden olan 4924 sayılı sözleşmeli hekim kanununun tüm doktorları kapsayacak şekilde yeniden düzenlenmesini talep ediyoruz. Sözleşmeli doktor istihdamının bu haliyle devam etmesi durumunda ilimizin sağlık sisteminde onarılması güç, derin yaralar açacağı unutulmamalıdır.

Mevcut haliyle uygulanan malpraktis yasası ve uygulamalarından kaynaklanan "defansif tıp" denilen hekimlerin, daha az girişimsel işlemler yapmasına neden olduğu ve hasta mağduriyetlerini artırdığı bir gerçektir. 

Yukarıda belirttiğimiz sorunların çözüme kavuşturulması, vatandaşlarımızın daha iyi ve kaliteli sağlık hizmeti almasını ve sağlık çalışanlarımızın da mutlu, huzurlu hizmet sunmasını sağlayacağı açıktır.

Tüm meslektaşlarımızın ve sağlık çalışanlarımızın Tıp Bayramını kutluyor saygılar sunuyoruz. 
Haberin Okunma sayısı: 1174
Habere Yorum Yaz
İsim
 
Email

Yorum
Cancel
Kaydet  İptal

KAMPANYALAR


Copyright © 2009 Sivas Erzincan Tabip Odası